BLOG

21-22.01.2022
null

DZIEŃ BABCI - DZIEŃ DZIADKA

Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowe:-)
Składamy Wam najlepsze życzenia długiego życia z zdrowiu 🙂 Mnóstwo uśmiechu każdego dnia😃😃😃
A gdyby jednak pojawiły się problemy ze zdrowiem lub chęć zadbania w szczególny sposób o wygląd i dobre samopoczucie, to nasi lekarze są do Waszej dyspozycji. Postaramy się całym zespołem, aby zagościł na Waszych twarzach uśmiech 🙂 🌹🌷🌹🌷 Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest przyjazne i empatyczne nastawienie do Pacjentów. Jest to jedna z wartości, która nam przyświeca. Dlatego u nas każdy Pacjent, a w szczególności osoby starsze, otrzymują od specjalistów odpowiednią ilość uwagi i czasu podczas wizyty. 🏝

05.01.2022
null

Cystoskopia giętka już w naszej Klinice

Cystoskopia giętka – wyjątkowy komfort badania‼🍀
Wiele chorób urologicznych wymaga bezpośredniego skontrolowania pęcherza moczowego. Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU), European Association of Urology (EAU) oraz American Urology Association (AUA), dolegliwości takie jak:
✅krwiomocz
✅krwinkomocz
✅częstomocz
✅parcia naglące
✅nietrzymanie moczu
✅ból pęcherza moczowego i cewki moczowej
✅osłabiony strumień moczu
✅nawracające zakażenia układu moczowego
wymagają dokładniejszej diagnostyki, wykraczającej poza badania laboratoryjne, czy utrasonograficzne (USG). W tych przypadkach Pacjenci wymagają wykonania cystoskopii przezcewkowej‼ Badanie to polega na wprowadzeniu specjalnego endoskopu przez cewkę moczową – do światła pęcherza.
🍀Cystoskopia giętka polega na wprowadzeniu przez cewkę do pęcherza moczowego ‼cienkiego i ‼giętkiego endoskopu. Giętki cystoskop jest dużo cieńszy od stosowanych do tej pory cystoskopów sztywnych – dzięki czemu 🍀zapewnia badanemu wyjątkowy komfort badania w odróżnieniu do badania cystoskopem sztywnym.
Dr Jakub Krukowski zaprasza do umawiania wizyt i badań.
☎️ 600 006 913

22.12.2021
null

Życzymy Wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt spędzonych w gronie bliskich osób. Nasz Zespół udaje się od jutra na świąteczny urlop. Wracamy do Was 3 stycznia 2022r. Całą dobę można rezerwować wizyty do naszych specjalistów przez serwis znanylekarz.pl

14.12.2021
null

Wykład doktora Raka z okazji Jubileuszu 25-lecia Aptos

Kolejny aktywny weekend za doktorem Rakiem. W sobotę 11 grudnia 2021r. odbyła się Jubileuszowa Konferencja Aptos. W ramach obchodów 25-lecia działalności firmy dr Rak – międzynarodowy trener Aptos – wygłosił wykład na temat kształtowania i procesu doskonalenia warsztatu wszczepiania nici liftingujących.

29.11.2021
null

Dr Jakub Gondek dołącza do Zespołu Kliniki

Do naszego Zespołu dołączył właśnie kolejny urolog – dr Jakub Gondek. Witamy serdecznie w Klinice🏝️ Dr Jakub pomoże zdiagnozować i zaproponuje leczenie w zakresie:
✅zakażeń układu moczowo-płciowego
✅kamicy układu moczowego
✅nowotworów układu moczowego
✅zaburzeń erekcji
✅nietrzymania moczu
✅zaburzeń oddawania moczu
✅schorzeń zewnętrznych narządów płciowych : stulejka , wodniak jądra, krótkie wędzidełko, zwężenie ujścia zewnętrznego cewki moczowej.
Podczas wizyty dr Gondek może wykonać również: #usg układu moczowego #TRUS #usg jąder.
Do doktora Kuby możecie również zgłosić się na leczenie zabiegowe: obrzezanie , plastyka wędzidełka, meatoplastyka.

Zapraszamy do rejestracji: 600 006 913.

17.11.2021
null

Jak listopad, to Movember 🙂

Jak listopad, to Movember😄 Jak co roku trwa miesiąc profilaktyki chorób męskiego układu moczowo-płciowego. Znakiem rozpoznawczym tego projektu są wąsy😄 , które mają przypominać Panom, aby zatroszczyli się o swoje zdrowie. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Panów na wizyty u naszych Urologów: dr Krukowski, dr Sowa, dr Gondek, którzy porozmawiają z Wami na temat profilaktyki, a także sprawdzą, czy wszystko “działa, jak należy” 😀

04.11.2021
null

Badania skóry pod kątem czerniaka - dermoskopia

Doktor Karolina Mohr🩺 – dermatolog- wróciła do nas po urlopie. Bardzo się cieszymy😄 Przy okazji chcemy zwrócić Waszą uwagę na niezwykle istotne badanie skóry, jakim jest ✅dermoskopia. Celem badania, podczas którego wykorzystuje się specjalne urządzenie optyczne🔎🔍, jest ✅ocena podejrzanych zmian barwnikowych skóry i ✅postawienie diagnozy, które zmiany mogą mieć charakter złośliwy, a które łagodny. Zmiany z potencjałem nowotworowym muszą być jak najszybciej usunięte‼️.
Warto zadbać o skórę szczególnie jesienią, czyli po wakacjach i okresie szczególnej ekspozycji skóry na szkodliwe promieniowania słoneczne.
W Wyspie Medycyny Przyjaznej zabiegi u chirurgów onkologicznych możliwe są krótko po konsultacji dermatologicznej😀 Zapraszamy na kompleksowe badania i leczenie do naszej Kliniki🍀
📳 600 006 913

21.10.2021
null

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Październik to od lat miesiąc walki z rakiem piersi.‼️ Nasi chirurdzy onkologiczni angażują się każdego roku w tym miesiącu w akcje mające na celu 🍀zwiększanie wykrywalności nowotworów piersi oraz samo 🍀wspieranie pacjentek w trakcie leczenia.

👩‍⚕️ Nasza dr Iwona Chruścicka kilka dni temu wspólnie ze “swoimi” Amazonkami szyła specjalnie wyprofilowane poduszki w kształcie serca oraz torebki na butelki Redona. Zarówno poduszki, jak i torebki pomagają w trakcie rehabilitacji pacjentek po mastektomii.

“Rękodzieła” trafią do pacjentek Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku 🙂

Akcja zorganizowana została w ramach ogólnopolskiego projektu Serca dla Serc.🧡💛💚

27.09.2021
null

Dr Rak ekspertem na Sympozjum naukowym w Warszawie

W miniony weekend dr Rak wziął udział jako członek panelu eksperckiego w 👨‍🎓Sympozjum Naukowym: „Medycyna Estetyczna i Funkcjonalna – REAKTYWACJA”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez offLabel Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej i odbyło się w Warszawie.
W ramach panelu dr Rak dzielił się swoją ekspercką wiedzą z uczestnikami, jak również dyskutował o różnych programach terapeutycznych dotyczących między innymi: 🍀opadającego łuku brwiowego, 🍀wiotkich powiek, 🍀opadających powiek, 🍀przepukliny powiek dolnych i górnych.
Dr Rak dziękuje za wspaniałą organizację wydarzenia 😀

21.09.2021
null

Nasza kadra szkoli się nieustannie

Dr Iwona Chruścicka szkoli się nieustannie. W ostatni weekend dr Iwona wzięła udział w praktycznym kursie operacji plastyki powiek górnych pod okiem doktor Bilkiewicz w Warszawie.

26.08.2021
null

Plastyka powiek górnych

Plastykę powiek górnych wykonujemy w naszej klinice codziennie. Publikujemy efekty zabiegów doktora Piotra Raka z ostatniego okresu. Więcej przykładów zdjęć sprzed i po zabiegu znajdziecie na stronie poświęconej zabiegowi korekcji powiek górnych klikając tutaj.

22.07.2021
null

Dar Serca od pacjentki dla pacjentek

Dar Serca od Pacjentki dla Pacjentek
Bardzo dziękujemy Pani Danucie za cudowny dar serca dla pacjentek onkologicznych dr Iwony Chruścickiej. Pani Danuta, która również sama jest pod opieką dr Chruścickiej, własnoręcznie uszyła dla Amazonek specjalne torebki na butelki Redona.
Butelka Redona to element opatrunku stosowany po zabiegu amputacji piersi. Do butelki odprowadzana jest chłonka, która wydziela się po amputacji piersi. Nosi się ją od 2 do 3 tygodni po zabiegu.
Od dzisiaj dr Iwona będzie rozdawać w Wyspie Medycyny Przyjaznej te przepiękne torebki swoim pacjentkom po amputacji piersi. Torebki wykonane z sercem przez Amazonkę dla Amazonek 😊 – naładowane mocą pozytywnej energii😊

21.04.2021
null

Sukces doktora Krukowskiego - naszego urologa

Polski wkład naszego specjalisty – doktora Jakuba Krukowskiego – w rozwój europejskiej urologii.

1 kwietnia ukazały się ✅najnowsze wytyczne 🇪🇺 Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Zawierają one zalecenia odnośnie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych. Przy tworzeniu wytycznych bierze się pod uwagę 🧬najnowsze i najlepsze badania naukowe. Wyniki tych badań służą do opracowania właściwych ścieżek postepowania podczas leczenia.

W tym roku przy tworzeniu wytycznych dla ✅zwężeń cewki moczowej oraz ✅pierwotnego raka cewki moczowej uwzględniono dwie prace naukowe naszego urologa – 👨‍⚕‍doktora Jakuba Krukowskiego. Wyniki zawarte w pracy pomogą w jeszcze skuteczniejszym leczeniu pacjentów urologicznych w całej Europie.

Jesteśmy dumni z sukcesu doktora Jakuba. Gratulujemy!

05.02.2021
null

Światowy Dzień Walki z Rakiem 2021

Światowy Dzień Walki z Rakiem🍀
Zachęcamy Wszystkich do badań w kierunku ✅wczesnego wykrywania nowotworów: ✅skóry, ✅piersi i ✅prostaty. Nasi dermatolodzy, chirurdzy i urolodzy zatroszczą się o Was w naszej Klinice.
Jeżeli 🍀widzicie niepokojące zmiany na skórze, 🍀wyczuwacie zmiany w piersi, 🍀niepokoi was stan gruczołu prostaty – umówcie wizytę konsultacyjną. Warto zatroszczyć się o siebie❗️ A Światowy Dzień Walki z Rakiem, który przypadł wczoraj – 4.02.2021 – niech będzie bodźcem do chwycenia słuchawki 😀
W 🍀Wyspie Medycyny Przyjaznej na badania prostaty zaprasza Zespół Urologów: 👨‍⚕️dr Jakub Krukowski i 👨‍⚕️dr Marek Sowa.
Na badania skóry i chirurgiczne leczenie zmian z potencjałem nowotworowym zaprasza Zespół Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Skóry w składzie: 👨‍⚕️dr Piotr Rak, 👩‍⚕️dr Iwona Chruścicka – chirurdzy ogólni i onkologiczni; 👩‍⚕️dr Aleksandra Okuniewska, 👩‍⚕️dr Justyna Sowińska, 👩‍⚕️dr Karolina Mohr – dermatolodzy.
Na badania USG piersi zaprasza 👨‍⚕️dr Marcin Śniadecki, który jest specjalistą ginekologiem.
Konsultacjami i leczeniem nowotworów piersi zajmują się doświadczony Zespół Chirurgów Onkologicznych: 👨‍⚕️dr Piotr Rak i 👩‍⚕️dr Iwona Chruścicka.
☎600006913

30.10.2020
null

Październik - miesiąc walki z rakiem piersi

Kończy się właśnie miesiąc, w którym szczególnie aktywnie nasi specjaliści już od 16 lat angażują się w działania na rzecz walki z nowotworami piersi. Dr Chruścicka i dr Rak, jako popularyzatorzy Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, regularnie brali udział w konferencjach, zjazdach i happeningach związanych z tematem nowotworów piersi.
Niestety – w tym roku ze względu na pandemię – wiele wydarzeń nie mogło się odbyć . Na zdjęciach przedstawiamy zdjęcie archiwalne. 😊
Apelujemy o nie lekceważenie problemu w dobie pandemii. Nasi specjaliści są do Waszej dyspozycji. Chirurdzy onkologiczni (dr Chruścicka, dr Rak) i specjaliści od wykonywania badań USG piersi (dr Śniadecki) czekają na Was w Klinice. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, wyczuwacie niepokojące zmiany w piersiach, zgłaszajcie się do nas na konsultacje.

W Wyspie Medycyny Przyjaznej możecie:

skonsultować niepokojący problem dotyczący piersi
skonsultować wyniki badań
– wykonać usg piersi i węzłów chłonnych pachowych
– wykonać biopsję cienkoigłową lub gruboigłową
– usunąć guz lub inne niepokojące zmiany w piersi
– wykonać zabieg rekonstrukcji brodawki piersi
– wykonać zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki piersi

26.10.2020
null

27.10.2020 - LIVE na temat laseroterapii w medycynie estetycznej i nie tylko

Laser i jego zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej. Leczenie blizn, wygładzanie skóry. Dr Rak zaprasza wspólnie z doktor Braczkowską na LIVE już jutro o 19.00. Link do wydarzenia znajdziecie tutaj

16.07.2020
null

Rozmowa o niedocenianych zabiegach medycyny estetycznej

Zapraszamy do obejrzenia dyskusji między właścicielem kliniki Wyspa Medycyny Przyjaznej – doktorem Piotrem Rakiem, chirurgiem i lekarzem medycyny estetycznej a panią doktor Małgorzatą Braczkowską – anestezjologiem i lekarzem medycyny estetycznej również. Doświadczeni specjaliści rozmawiają tym razem o najbardziej niedocenianych zabiegach medycyny estetycznej… Miłego oglądania:-) Film znajdziecie tutaj.

15.07.2020
null

Plastyka powiek górnych

A nie mówiliśmy, że nasza fabryczka powiek działa pełną parą? Nie zdążyliśmy się obejrzeć, a powstała cała galeria zdjęć „przed i po”. Dzielimy się z Wami naszymi małymi sukcesami i pasjami, a na pewno zabiegi plastyki powiek do tego należą. Zapraszamy na konsultacje do doktora Raka w celu kwalifikacji na zabiegi blefaroplastyki +48 600 006 913.