BLOG

21.09.2021
null

Nasza kadra szkoli się nieustannie

Dr Iwona Chruścicka szkoli się nieustannie. W ostatni weekend dr Iwona wzięła udział w praktycznym kursie operacji plastyki powiek górnych pod okiem doktor Bilkiewicz w Warszawie.

26.08.2021
null

Plastyka powiek górnych

Plastykę powiek górnych wykonujemy w naszej klinice codziennie. Publikujemy efekty zabiegów doktora Piotra Raka z ostatniego okresu. Więcej przykładów zdjęć sprzed i po zabiegu znajdziecie na stronie poświęconej zabiegowi korekcji powiek górnych klikając tutaj.

22.07.2021
null

Dar Serca od pacjentki dla pacjentek

Dar Serca od Pacjentki dla Pacjentek
Bardzo dziękujemy Pani Danucie za cudowny dar serca dla pacjentek onkologicznych dr Iwony Chruścickiej. Pani Danuta, która również sama jest pod opieką dr Chruścickiej, własnoręcznie uszyła dla Amazonek specjalne torebki na butelki Redona.
Butelka Redona to element opatrunku stosowany po zabiegu amputacji piersi. Do butelki odprowadzana jest chłonka, która wydziela się po amputacji piersi. Nosi się ją od 2 do 3 tygodni po zabiegu.
Od dzisiaj dr Iwona będzie rozdawać w Wyspie Medycyny Przyjaznej te przepiękne torebki swoim pacjentkom po amputacji piersi. Torebki wykonane z sercem przez Amazonkę dla Amazonek 😊 – naładowane mocą pozytywnej energii😊

23.06.2021
null

Najlepsze życzenia dla Wszystkich Ojców

Cały nasz Zespół składa najlepsze życzenia Wszystkim Ojcom 🙂 Życzymy przede wszystkim zdrowia i jak najlepszych relacji z dziećmi:-)
P.S. Gdyby zabrakło pomysłu na prezent, zawsze możecie wykupić u nas voucher na dowolną konsultację lub zabieg. Dla Ojców polecamy urologów i oczywiście medycynę estetyczną 🙂

21.04.2021
null

Sukces doktora Krukowskiego - naszego urologa

Polski wkład naszego specjalisty – doktora Jakuba Krukowskiego – w rozwój europejskiej urologii.

1 kwietnia ukazały się ✅najnowsze wytyczne 🇪🇺 Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Zawierają one zalecenia odnośnie diagnostyki i leczenia chorób urologicznych. Przy tworzeniu wytycznych bierze się pod uwagę 🧬najnowsze i najlepsze badania naukowe. Wyniki tych badań służą do opracowania właściwych ścieżek postepowania podczas leczenia.

W tym roku przy tworzeniu wytycznych dla ✅zwężeń cewki moczowej oraz ✅pierwotnego raka cewki moczowej uwzględniono dwie prace naukowe naszego urologa – 👨‍⚕‍doktora Jakuba Krukowskiego. Wyniki zawarte w pracy pomogą w jeszcze skuteczniejszym leczeniu pacjentów urologicznych w całej Europie.

Jesteśmy dumni z sukcesu doktora Jakuba. Gratulujemy!

02.04.2021
null

WESOŁYCH ŚWIĄT

Cały Zespół kliniki Wyspa Medycyny Przyjaznej składa najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Mimo pandemicznej rzeczywistości – spędźcie ten czas możliwie spokojnie 🙂

31.03.2021
null

Zasady przyjęć w czasie pandemii

Przypominamy o konieczności stosowania się do nowych zasad przyjęć pacjentów w naszej Klinice. Prosimy zastosować się do wymienionych zaleceń i obostrzeń:

1. Prosimy o przychodzenie na wizyty punktualnie, nie za wcześnie i nie za późno.
2. Prosimy o przychodzenie do Kliniki bez objawów przeziębienia.
3. Prosimy o bezwzględne zasłanianie ust i nosa na terenie Kliniki.
4. Prosimy o wydrukowanie przed wizytą dokumentacji medycznej – KARTA PACJENTA i WYWIAD MEDYCZNY – dostępne do wydrukowania na naszej stronie internetowej tutaj.
5. Do Klinki zapraszamy tylko i wyłącznie pacjentów – bez osób towarzyszących. Zasada ta nie dotyczy pacjentów niepełnoletnich.

15.03.2021
null

Czy medycyna estetyczna boli? - LIVE na Facebooku

Czy medycyna estetyczna boli? Ból w trakcie zabiegu oczami chirurga, anestezjologa i pacjenta – zapraszamy do dyskusji! Piotr i Małgorzata – lekarka vs lekarz, kobieta vs mężczyzna, rozum vs serce (a może serce vs rozum?:) specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej vs specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze medycyny estetycznej. Link do wydarzenia znajdziecie tutaj.

24.02.2021
null

Zbliża się Dzień Kobiet

Już niebawem Dzień Kobiet🍀 I wiosna również zbliża się wielkimi krokami. Czas pomyśleć o skórze twarzy – o jej regeneracji i rewitalizacji po zimie. Podarujcie prezent z okazji dnia Kobiet sobie lub komuś bliskiemu🌷
A jeżeli szukacie wyjątkowego pomysłu na prezent, w Wyspie Medycyny Przyjaznej znajdziecie ich całe mnóstwo😃💌 Polecamy nasze karty upominkowe na zabiegi:
🍀botox
🍀mezoterapia
🍀powiększanie ust
🍀plastyka powiek górnych
🍀przeszczep tłuszczu (lipotransfer)
i wiele innych.
Zapraszamy do kontaktu ☎600006913

05.02.2021
null

Światowy Dzień Walki z Rakiem 2021

Światowy Dzień Walki z Rakiem🍀
Zachęcamy Wszystkich do badań w kierunku ✅wczesnego wykrywania nowotworów: ✅skóry, ✅piersi i ✅prostaty. Nasi dermatolodzy, chirurdzy i urolodzy zatroszczą się o Was w naszej Klinice.
Jeżeli 🍀widzicie niepokojące zmiany na skórze, 🍀wyczuwacie zmiany w piersi, 🍀niepokoi was stan gruczołu prostaty – umówcie wizytę konsultacyjną. Warto zatroszczyć się o siebie❗️ A Światowy Dzień Walki z Rakiem, który przypadł wczoraj – 4.02.2021 – niech będzie bodźcem do chwycenia słuchawki 😀
W 🍀Wyspie Medycyny Przyjaznej na badania prostaty zaprasza Zespół Urologów: 👨‍⚕️dr Jakub Krukowski i 👨‍⚕️dr Marek Sowa.
Na badania skóry i chirurgiczne leczenie zmian z potencjałem nowotworowym zaprasza Zespół Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Skóry w składzie: 👨‍⚕️dr Piotr Rak, 👩‍⚕️dr Iwona Chruścicka – chirurdzy ogólni i onkologiczni; 👩‍⚕️dr Aleksandra Okuniewska, 👩‍⚕️dr Justyna Sowińska, 👩‍⚕️dr Karolina Mohr – dermatolodzy.
Na badania USG piersi zaprasza 👨‍⚕️dr Marcin Śniadecki, który jest specjalistą ginekologiem.
Konsultacjami i leczeniem nowotworów piersi zajmują się doświadczony Zespół Chirurgów Onkologicznych: 👨‍⚕️dr Piotr Rak i 👩‍⚕️dr Iwona Chruścicka.
☎600006913

29.01.2021
null

WALENTYNKI - PREZENT DLA NIEJ

WALENTYNKI 2021 – PREZENT DLA NIEJ
Drodzy, święto zakochanych już tuż tuż😀
W tym roku proponujemy z tej okazji prezent dla NIEJ: botox na górną część twarzy: #zmarszczki poziome czoła #lwia zmarszczka #kurze łapki w cenie tylko 850 zł.
Obdarujcie siebie lub kogoś bliskiego💝💝💝
Pamiętajcie, że istnieje u nas również możliwość wykupienia bonów podarunkowych.
☎ 600 006 913

29.01.2021
null

Walentynki - prezent dla Niego

WALENTYNKI 2021 – PREZENT DLA NIEGO
Drodzy, święto zakochanych już tuż tuż😀
W tym roku proponujemy z tej okazji prezenty dla NIEGO:
obrzezanie
wazektomia #męskaantykoncepcja
✅podcięcie wędzidełka
z 15% zniżką😀
Wszystkie osoby, które zapiszą się pierwszy raz na zabieg w okresie od 29.01.2021 do 21.02.2021 zapłacą:
#obrzezanie – 1530 zł
#wazektomia – 1700 zł
#podcięciewędzidełka – 550 zł
Obdarujcie siebie lub kogoś bliskiego💝💝💝
Pamiętajcie, że istnieje u nas również możliwość wykupienia bonów podarunkowych.
☎ 600 006 913

12.01.2021
null

Dzień Babci Dzień Dziadka

Już niebawem Dzień Babci i Dzień Dziadka 🙂 Wnuczki i wnuki mają świetną okazję, aby ofiarować swoim Dziadkom prezent, który może dostarczyć czegoś więcej niż tylko chwilę radości.
Proponujemy zakup bonu upominkowego na dowolną usługę z naszej oferty. Może to być konsultacje lekarza specjalisty: #chirurg #chirurgonkologiczny #lekarzmedycynyestetycznej #dermatolog #urolog #neurolog #internista #ginekolog lub wybrany zabieg.
Oferta dotyczy również całej palety zabiegów z zakresu medycyny estetycznej #mezoterapia #botoks #mezobotoks #babybotoks #powiększanieust #lipotransfer #przeszczeptłuszczu #plastykapowiekgórnych i inne.
Podarujcie Babciom i Dziadkom szansę na lepsze zdrowie i lepsze samopoczucie 🙂
Zakup bonu można zrealizować bez odwiedzania nas osobiście. Napiszcie do nas maila: kontakt@wyspamedycynyprzyjaznej.pl lub zadzwońcie: 600 006 913. Omówimy wszystkie szczegóły, a voucher wyślemy pod wskazany adres mailowy. Płatności można dokonać przelewem.
Zapraszamy!

08.01.2021
null

Dr Marek Sowa - urolog - dołącza do naszego Zespołu

Nasz Zespół stale się rozwija. Dzisiaj dołącza do nas dr Marek Sowa, który zasili szeregi prężnie rozwijającej się poradni urologicznej kierowanej przez doktora Jakuba Krukowskiego.
Z nowym urologiem nasz Zespół lekarski liczy już 10 specjalistów😊
Dr Sowa w szczególności koncentruje się na leczeniu schorzeń gruczołu krokowego oraz jąder wraz z diagnostyką ultrasonograficzną jąder oraz USG transrektalnym gruczołu krokowego. Ponadto skupia się na zaburzeniach czynnościowych pęcherza – zespół pęcherza nadaktywnego / nadreaktywnego.
Dr Marek zaprasza do Wyspy Medycyny Przyjaznej również na diagnostykę i leczenie takich problemów, jak:
✅kamica nerkowa
✅nowotwory prostaty, pęcherza moczowego, nerek oraz jąder
✅nietrzymanie moczu
✅zakażenia układu moczowego
✅zakażenia przenoszone drogą płciową
✅niepłodność
✅zaburzenia erekcji
Dr Marek Sowa zaprasza również do Wyspy Medycyny Przyjaznej na zabiegi:
✅plastyka wędzidełka
✅obrzezanie częściowe bądź całkowite w przypadku stulejki
✅punkcja wodniaka jądra
✅biopsja chirurgiczna zmian prącia
✅meatoplastyka – plastyka zwężenia ujścia zewnętrznego

Zapraszamy do rejestracji wizyt: ☎600 006 913

22.12.2020
null

Wesołych Świąt

Składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt. Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia i spokoju. Pamiętajcie, że zawsze możecie na nas liczyć, również w tych trochę trudniejszych dla Wszystkich czasach. Wesołych Świąt!

Zespół Wyspy Medycyny Przyjaznej

21.12.2020
null

23.12.2020-03.01.2021 PRZERWA URLOPOWA

Pragniemy poinformować, że w dniach od 23.12.2020 do 3.01.2021 będziemy całym Zespołem na urlopie. Przez cały czas urlopu istnieje możliwość rejestracji wizyt przez system Znany Lekarz.

11.12.2020
null

Pomysł na prezent - Bon podarunkowy na Święta

Zastanawiacie się, czym obdarować na Święta bliskie Wam osoby? Skorzystajcie z naszej propozycji! Możecie wykupić bon podarunkowy na dowolną konsultację lub zabieg u wybranego specjalisty.
Może ktoś z Waszych bliskich niepotrzebnie odkłada wizytę u lekarza zbyt długo? Może ktoś się waha? Podarujcie bliskim prezent, dzięki któremu zrobią dla siebie coś dobrego.
W związku z pandemią i obowiązkiem przestrzegania wielu obostrzeń maksymalnie uprościliśmy procedurę zakupu voucherów. Wszystko załatwicie zdalnie – telefonicznie lub mailowo. Skontaktujcie się znami i wybierzcie usługę, a my po otrzymaniu potwierdzenia wykonania przelewu prześlemy do Was elektronicznie bon podarunkowy.
Rejestracja:
600 006 913
kontakt@wyspamedycynyprzyjaznej.pl

04.12.2020
null

Kompleksowa diagnostyka problemów z prostatą

Zapraszamy wszystkich mężczyzn do badań prostaty. Jeżeli ukończyliście 40-ty rok życia – warto się przebadać. Jeżeli jesteście po 40-stce i

✅odczuwacie ból w okolicy podbrzusza
✅odczuwacie ból podczas oddawaniem moczu
✅oddawanie moczu jest utrudnione
✅macie uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza moczowego
✅wielokrotnie oddajecie mocz podczas nocy i w ciągu dnia

to koniecznie zgłoście się do urologa. W naszej Klinice diagnostyką problemów z prostatą zajmuje się – dr Jakub Krukowski.

Kompleksowa diagnostyka obejmuje 4 elementy:

🍀konsultacja specjalisty
🍀badanie fizykalne
🍀USG układu moczowego – w tym prostaty
🍀badania krwi: PSA wolne + PSA całkowite

UWAGA! – Wszystko podczas jednej wizyty!

Koszt: 350 zł.
Zapraszamy do rejestracji ☎️600 006 913

23.11.2020
null

24.11.2020 - LIVE na temat zastosowania lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny – panaceum na wszystkie problemy? – zapraszamy do dyskusji! Dr Piotr Rak i dr Małgorzata Braczkowska – lekarka vs lekarz, kobieta vs mężczyzna, rozum vs serce (a może serce vs rozum?:) specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej vs specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze medycyny estetycznej. Link do wydarzenia znajdziecie tutaj

30.10.2020
null

Październik - miesiąc walki z rakiem piersi

Kończy się właśnie miesiąc, w którym szczególnie aktywnie nasi specjaliści już od 16 lat angażują się w działania na rzecz walki z nowotworami piersi. Dr Chruścicka i dr Rak, jako popularyzatorzy Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, regularnie brali udział w konferencjach, zjazdach i happeningach związanych z tematem nowotworów piersi.
Niestety – w tym roku ze względu na pandemię – wiele wydarzeń nie mogło się odbyć . Na zdjęciach przedstawiamy zdjęcie archiwalne. 😊
Apelujemy o nie lekceważenie problemu w dobie pandemii. Nasi specjaliści są do Waszej dyspozycji. Chirurdzy onkologiczni (dr Chruścicka, dr Rak) i specjaliści od wykonywania badań USG piersi (dr Śniadecki) czekają na Was w Klinice. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, wyczuwacie niepokojące zmiany w piersiach, zgłaszajcie się do nas na konsultacje.

W Wyspie Medycyny Przyjaznej możecie:

skonsultować niepokojący problem dotyczący piersi
skonsultować wyniki badań
– wykonać usg piersi i węzłów chłonnych pachowych
– wykonać biopsję cienkoigłową lub gruboigłową
– usunąć guz lub inne niepokojące zmiany w piersi
– wykonać zabieg rekonstrukcji brodawki piersi
– wykonać zabieg rekonstrukcji otoczki brodawki piersi

26.10.2020
null

27.10.2020 - LIVE na temat laseroterapii w medycynie estetycznej i nie tylko

Laser i jego zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej. Leczenie blizn, wygładzanie skóry. Dr Rak zaprasza wspólnie z doktor Braczkowską na LIVE już jutro o 19.00. Link do wydarzenia znajdziecie tutaj

09.10.2020
null

15.10.2020 - LIVE na temat kwasu hialuronowego - ciąg dalszy

Kwas hialuronowy – jedna substancja, wiele zastosowań. Czy u Ciebie jest już czas na kwas hialuronowy? Zapraszamy na kolejne spotkanie o kwasie hialuronowym. Tym razem porozmawiamy między innymi o hialuronidazie.  Link do oglądania znajdziecie tutaj

08.10.2020
null

Zasady przyjęć w czasie pandemii

Przypominamy o konieczności stosowania się do nowych zasad przyjęć pacjentów w naszej Klinice. Prosimy zastosować się do wymienionych zaleceń i obostrzeń:

1. Prosimy o przychodzenie na wizyty punktualnie, nie za wcześnie i nie za późno.
2. Prosimy o przychodzenie do Kliniki bez objawów przeziębienia.
3. Prosimy o bezwzględne zasłanianie ust i nosa na terenie Kliniki.
4. Prosimy o wydrukowanie przed wizytą dokumentacji medycznej – KARTA PACJENTA i WYWIAD MEDYCZNY – dostępne do wydrukowania na naszej stronie internetowej tutaj.
5. Do Klinki zapraszamy tylko i wyłącznie pacjentów – bez osób towarzyszących. Zasada ta nie dotyczy pacjentów niepełnoletnich.

22.09.2020
null

28.09.2020 godzina 19:00

Zapraszamy na kolejny LIVE już 28 września o 19.00. Bądźmy razem tego wieczoru 😃 Dr Piotr Rak – właściciel kliniki Wyspa Medycyny Przyjaznej – wspólnie z dr Braczkowską kontynuuje temat kwasu hialuronowego – jednej z najpopularniejszych substancji wykorzystywanej w medycynie estetycznej, ale nie tylko 😀 Link do wydarzenia znajduje się tutaj. Więcej o kwasie hialuronowym możecie przeczytać również tutaj.

21.09.2020
null

Zbadaj skórę po wakacjach! Nasi dermatolodzy czekają.

Opalałeś się latem? Korzystałeś ze słońca? Czas zgłosić się do dermatologa na badanie zmian skórnych. Każdy z nas wie, że po intensywnym opalaniu pojawia się sporo zmian skórnych. Niektóre z nich – niestety – mogą okazać się nawet rakowe!
Tylko lekarz dermatolog uzbrojony w specjalne narzędzie potrafi rozwiać wątpliwości dotyczące natury „pieprzyków”.
Jak co roku, z okazji pierwszego dnia jesieni, rozpoczynamy akcję „ZBADAJ SWOJĄ SKÓRĘ” – nasi dermatolodzy są do Waszej dyspozycji. Proponujemy wizytę, podczas której lekarze dokładnie obejrzą całe ciało przy pomocy specjalnego urządzenia – dermatoskopu. Taka wizyta służy przede wszystkim rozwianiu Waszych wszystkich lęków i wątpliwości związanych z „pieprzykami”, na które czasami nawet boicie się spojrzeć.
W razie czego, jeśli specjalista będzie uważać, że dana zmiana podlega leczeniu, to pamiętajcie, że w naszej Klinice w tym samym czasie jest dostępny chirurg.

Z tego właśnie powodu istnieje u nas Wielodyscyplinarny Zespół Leczenia Nowotworów Skóry. Celem zespołu jest kompleksowe zaopiekowanie się pacjentem „tu i teraz”. Dzięki temu pacjenci mają szansę uniknąć wielokrotnych wizyt u lekarzy i w szpitalach. Wszystko u nas można załatwić na miejscu.
Na konsultacje i badania dermatologiczne zapraszają Was: dr Aleksandra Okuniewska, dr Justyna Sowińska i dr Karolina Mohr. Zawsze dostępni w razie potrzeby chirurdzy onkologiczni: Dr n. med. Piotr Rak i dr n. med. Iwona Chruścicka.

Rejestracja wizyt: 600 006 913

16.07.2020
null

Rozmowa o niedocenianych zabiegach medycyny estetycznej

Zapraszamy do obejrzenia dyskusji między właścicielem kliniki Wyspa Medycyny Przyjaznej – doktorem Piotrem Rakiem, chirurgiem i lekarzem medycyny estetycznej a panią doktor Małgorzatą Braczkowską – anestezjologiem i lekarzem medycyny estetycznej również. Doświadczeni specjaliści rozmawiają tym razem o najbardziej niedocenianych zabiegach medycyny estetycznej… Miłego oglądania:-) Film znajdziecie tutaj.

15.07.2020
null

Plastyka powiek górnych

A nie mówiliśmy, że nasza fabryczka powiek działa pełną parą? Nie zdążyliśmy się obejrzeć, a powstała cała galeria zdjęć „przed i po”. Dzielimy się z Wami naszymi małymi sukcesami i pasjami, a na pewno zabiegi plastyki powiek do tego należą. Zapraszamy na konsultacje do doktora Raka w celu kwalifikacji na zabiegi blefaroplastyki +48 600 006 913.

13.07.2020
null

Nowy urolog w naszym Zespole

Witamy na naszej Wyspie nowego urologa👋👋👋 Dr Jakub Krukowski udziela porad, wykonuje badania USG oraz przeprowadza zabiegi urologiczne. Dr Jakub zaprasza wszystkich na ✅diagnostykę i leczenie zmian w obrębie zewnętrznych narządów płciowych – stulejka, krótkiewędzidełko, zwężeniecewkimoczowej. Ponadto dr Krukowski zajmuje się ✅diagnostyką zmian nowotworowych, ✅kamicą układu moczowego, ✅niepłodnością męską, ✅zaburzeniami erekcji i oddawania moczu i oczywiście ✅rozrostem prostaty. Niestraszne mu są wszelkie zakażenia w obrębie układu moczowo-płciowego. Zapraszamy do rejestracji wizyt 600 006 913.

08.07.2020
null

Zapis dyskusji o toksynie botulinowej - Dr Rak vs Dr Braczkowska.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wczorajszego spotkania o toksynie botulinowej: dr Rak vs dr Braczkowska. Oglądajcie tutaj.

12.06.2020
null

Przywróć blask swojej skórze po kwarantannie! Peeling PRX-T₃₃

Przywróć blask swojej skórze po kwarantannie!
PRX-T₃₃ to metoda biorewitalizacji skóry bez użycia igieł, formuła stworzona przez włoską dermatolog, dr Rossanę Castellana, opatentowana po latach badań potwierdzających jej skuteczność. Zyskała rzeszę fanów, zarówno wśród lekarzy, jak i przede wszystkim zadowolonych pacjentów.

Zabieg przeznaczony dla każdego, bezpieczny latem!

DLACZEGO WARTO?

→ idealny jako pierwszy zabieg medycyny estetycznej dla niezdecydowanego pacjenta
→ bezbolesny
→ bez długiej rekonwalescencji
→ nie jest fotouczulający – bezpieczny latem
→ TCA bez intensywnego złuszczania
→ można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej

GŁÓWNE WSKAZANIA:
→ utrata napięcia skóry twarzy
→ utrata jędrności skóry dekoltu i biustu
→ utrata świetlistości skóry
→ zaznaczone cechy fotostarzenia skóry
→ profilaktyka procesu starzenia się skóry
→ wspomagająco przy leczeniu zmian trądzikowych
→ blizny zanikowe, w tym potrądzikowe
→ rozstępy
→ wspomagająco w leczeniu melasmy i hiperpigmentacji skóry

Cena: 380 zł

Telefon do rejestracji: 600 006 913