BOTOKS BOTOX TOKSYNA BOTULINOWA GDAŃSK CENTRUM - WYSPA SPICHRZÓW

Botoks – popularna nazwa leku, którego substancją czynną jest pochodna jadu kiełbasianego (toksyna typu A). W gabinetach w Gdańsku możemy spotkać się z takimi nazwami preparatów, jak Botox, Azzalure, Bocouture etc. Wszystkie te leki są stosowane w celach usunięcia zmarszczek oraz leczenia innych dolegliwości, takich jak nadpotliwość, migrena, bruksizm (zgrzytanie zębami).

Istotą działania botulinotoksyny jest zdolność leku do upośledzenia przekazania sygnału od nerwów do mięśnia. Na skutek tego mięsień, do którego podaliśmy preparat, traci zdolność do obkurczania się, a co za tym idzie – zanikają zmarszczki skóry w miejscu, gdzie mięsień jest z nią połączony.

Najczęściej Botoks stosuje się w okolicach twarzy, gdzie ruchy mimiczne mięśni twarzy powodują powstanie zmarszczek. Potocznie okolice takie określamy jako „lwia zmarszczka”, „kurze łapki”, poprzeczne zmarszczki czoła, opadające kąciki ust, „marmurkowaty podbródek”.

Zabieg polega na precyzyjnym wstrzyknięciu dokładnie odmierzonej dawki preparatu do poszczególnych grup mięśni mimicznych. Na skutek tego po 7-10 dniach następuje efekt rozluźnienia mięśni w miejscu wstrzyknięcia i spłycenia zmarszczek na skórze. Działanie toksyny utrzymuje się ok. 6 miesięcy po pierwszej iniekcji, a po powtórnych zabiegach do 7-9 miesięcy.

Sama procedura podania botulinotoksyny trwa kilka minut i jest bezbolesna. Wykonywana jest w wyposażonym gabinecie zabiegowym, w warunkach aseptycznych – czyli dbając o czystość otoczenia i jałowość sprzętu. Zabieg polega na serii zastrzyków igłą o wyjątkowo małej średnicy, podczas których podawana jest dokładnie odmierzona ilość jednostek terapeutycznych preparatu.

W naszej klinice – WYSPA MEDYCYNY PRZYJAZNEJ zabieg z zastosowaniem botulinotoksyny wykonują tylko lekarze, którzy zostali przeszkoleni i posiadają odpowiednie certyfikaty, co pozwala zminimalizować ryzyko powikłań.