Metody konturowania ciała

Metoda Uniwersalna:

BODY EXCELLENCE

Body Excellence -w tej metodzie stosuje się nici rozpuszczalne z wielokierunkowymi, specjalnie zaprojektowanymi wypustami. Przy projektowaniu nici do metody Excellence firma Aptos szczególnie uwzględniła fakturę skóry oraz budowę warstwy tkanki podskórnej w różnych obszarach ciała.
Nici o długości 20 cm pozwalają lekarzowi wykonywać wzmocnienia 3D w obszarach opadających tkanek lub w obszarach gdzie wymagana jest profilaktyka ptozy. Wykonany zabieg wzmacnia tkanki oraz sprawia, że skóra jest bardziej gładka i elastyczna.

Nici implantowane są za pomocą atraumatycznej kaniuli, z ukośnie ściętą końcówką tak, aby uniknąć dodatkowych krwawień i obrzęków po zabiegu.
Metoda Excellence jest łatwa i szybka do wykonania i praktycznie nie wymaga żadnej rekonwalescencji dla pacjenta. W rezultacie skóra jest odbudowana, przywrócona zostaje jej objętość, a efekty starzenia są znacznie zredukowane.

Metody Wyboru:

BODY NEEDLE

Body Needle – W metodzie tej stosowane są nierozpuszczalne nici polipropylenowe bez wypustów, mocowane do obustronnie ostrej igły punktowej (trokar).

Metoda ta w szczególności dedykowana jest do unoszenia piersi tzw. biustonosz podskórny mocowany do kości obojczyka. Metoda ta może być wykonana oddzielnie jak i w połączeniu z wszczepieniem implantów piersiowych. Poprzez zmianę kształtu piersi, uniesienie brodawki sutkowej oraz otoczki, lekarz może przywrócić młodzieńczy kontur piersi.

Metoda ta może być również skutecznie stosowana do korygowania podwójnego podbródka tzw. „metoda hamak”

Wzmocnienie tkanek miękkich jest dużo bardziej stabilne i utrzymuje się prze ok. 5 lat. Po tym okresie, zakończenia nici znajdujące się za uchem można rozciąć i usunąć nić. Daje to pacjentowi możliwość wykonania nowego liftingu przy uwzględnieniu zaistniałych zmian.

Procedura wykonywana jest  w znieczuleniu miejscowym.
Metoda jest szybka i wymaga zdecydowanie krótszego czasu rekonwalescencji niż konwencjonalne zabiegi chirurgiczne.

BODY WIRE

Body Wire to stalowy instrument tnący przymocowany do ostrej igły punktowej (trokar).

Metoda ta wykorzystywana jest do poprawy powierzchni skóry poprzez całkowite oddzielenie/ rozwarstwienie skóry od tkanek  podskórnych, które powodują jej nierówności. Metoda ta ma celu wyeliminowanie fałdów pochodzących ze zrostów zwłóknieniowych, nierówności pochodzących od przerośniętych blizn, nierówności skóry i tkanki podskórnej spowodowanych nieskuteczną liposukcją, bez pozostawiania żadnych śladów na skórze.

Zaletą tej techniki jest minimalny dyskomfort dla pacjenta i szybki powrót do zdrowia.
Okres pooperacyjny charakteryzuje się niewielkim obrzękiem i bólem. Metodę można stosować w chirurgii ogólnej jak i medycynie estetycznej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i może być wykonywany samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami chirurgicznymi i estetycznymi.