PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH - BLEFAROPLASTYKA - KOREKCJA POWIEK GÓRNYCH

Plastyka powiek górnych – blefaroplastyka

U każdego z nas w pewnym wieku pojawia się nadmiar skóry w okolicy powiek. Najczęściej dzieje się to z powiekami górnymi i dlatego zabieg plastyki powiek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w zakresie chirurgii plastycznej. Jest to wyjątkowo skuteczna procedura, rozwiązująca problem nieatrakcyjnie wyglądających, starzejących się powiek. W trakcie zabiegu działamy na wszystkie przyczyny wywołujące opadanie powieki.

Po dokładnym zaplanowaniu zabiegu i omówieniu go z pacjentem/pacjentką podawane jest znieczulenie miejscowe, czyli ostrzyknięcie operowanej okolicy specjalnym roztworem.

Następnie chirurg wycina nadmiar skóry powiek. Bardzo często specjalista skupia się nie tylko na nadmiarze skóry, ale również na istniejących przepuklinach tkanki tłuszczowej (szczególnie w przyśrodkowym kącie oka). Zdarza się, że wypadająca tkanka tłuszczowa tej okolicy jest podstawową przyczyną nieestetycznego, starzejącego się wyglądu naszych oczu.

Po wycięciu nadmiaru tkanek zakładane są szwy, które usuwa chirurg za 5-7 dni. Po zabiegu zalecamy zarezerwować dla siebie około 5-7 dni na rekonwalescencję, ponieważ w tym okresie mogą występować obrzęki powiek oraz zasiniaczenia tej okolicy. Ostateczny efekt estetyczny będzie widoczny po około 2 tygodniach.

Zabieg plastyki powiek dolnych odbywa się w podobny sposób, natomiast z racji anatomicznej budowy operowanej okolicy jest on bardziej skomplikowany, wymaga większego zakresu działań chirurga, a okres rekonwalescencji jest nieco dłuższy.

Lekarze konsultujący i wykonujący zabiegi plastyki powiek górnych:

Plastyka Powiek Górnych

Na zdjęciu (materiał własny dr n. med. Piotr Rak) widoczny jest przykład efektu zabiegu plastyki powiek górnych. Górne zdjęcie przedstawia stan przed zabiegiem korekty powiek górnych, a zdjęcie na dole powieki górne pacjentki po zabiegu.

Plastyka Powiek Górnych

Na zdjęciu (materiał własny dr n. med. Piotr Rak) widoczne są przykłady efektów zabiegu plastyki powiek górnych i skala, z jaką wykonujemy tą procedurę w naszej Klinice.