CHIRURGICZNA KOREKTA ODSTAJĄCYCH USZU GDAŃSK

Plastyka odstających uszu – zabieg chirurgicznej korekty odstających uszu

Zabieg chirurgicznej korekty odstających uszu to skuteczna metoda na trwałą modyfikację wyglądu uszu. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i poprzedzony jest konsultacją lekarską. Podczas wizyty kwalifikującej zbierany jest przez chirurga szczegółowy wywiad lekarski. Ponadto omawiane są krok po kroku wszystkie etapy zabiegu, łącznie z opisem i wskazaniami dotyczącymi okresu rekonwalescencji.

Zabieg korekcji odstających uszu ma na celu korekcję defektu wyglądu ułożenia uszu. Celem zabiegu jest uzyskanie poprawy, a nie perfekcyjnego wyglądu. Obie małżowiny uszne nie będą idealnie symetryczne. Drobna asymetria twarzy jest naturalnym zjawiskiem i dotyczy również małżowin usznych.
Zabieg może pomóc w poprawie wyglądu pacjentów, którzy mają odstające uszy. Zabiegi wykonujemy przy wadach zarówno jednostronnych, jak i obustronnych. Wykonujemy korekcję uszu u dorosłych i młodzieży. Zabieg wykonuje się w odczuciu chęci zmiany swojego wyglądu.

Przed wykonaniem procedury konieczne jest zbadanie podstawowych parametrów krwi (tzw. profil przed zabiegiem: krzepnięcie krwi: APTT, PT, morfologia, ALT, AST, potas, sód, kreatynina, glukoza, CRP, HCVp/ciała, HBS/antygen). Pacjenci decydujący się na wykonanie korekty odstających uszu powinni zarezerwować sobie na pobyt w placówce około 120 minut.

Lekarze konsultujący i wykonujący zabiegi plastyki odstających uszu:

Iwona Chruścicka – ZnanyLekarz.pl

Na zdjęciu widoczny jest przykład efektu zabiegu plastyki odstających uszu. Górne zdjęcie przedstawia stan przed zabiegiem korekty uszu, a zdjęcie na dole uszy pacjentki po zabiegu.

Plastyka odstających uszu

Na zdjęciu widoczny jest przykład efektu zabiegu plastyki jednego odstającego ucha. Górne zdjęcie przedstawia stan przed zabiegiem korekty małżowiny, a zdjęcie na dole ucho pacjenta po zabiegu.

Korekta odstającego ucha