SCROTOX - BOTOX MOSZNY - GDAŃSK

SCROTOX – BOTOKS MOSZNY

Scrotox to podanie botoksu w skórę moszny. Nazwa zabiegu pochodzi od połączenia łacińskiego słowa „scrotum” (moszna) z botoksem.

Co daje botoks w mosznie?

Głównym efektem zabiegu jest poprawa estetyki miejsc intymnych, kształtu moszny. Botulina powoduje relaksację (rozluźnienie) mięśni moszny. Dzięki działaniu botoksu można uzyskać zmniejszenie marszczenia moszny, wygładzenie, odmłodzenie. W efekcie jądra są lepiej wyeksponowane, bardziej mobilne w obrębie moszny i optycznie powiększone. Kolejny ważny efekt botoksu w mosznie to zniwelowanie efektu podciągania jąder ku górze, stają się one wyraźnie odgraniczone od penisa. Zdaniem niektórych mężczyzn to, że w trakcie współżycia jądra bardziej się kołyszą, uderzając o ciało, wzmaga doznania seksualne u obojga.
Jednym ze skutków działania botoksu jest również zmniejszenie potliwości moszny – ten efekt zabiegu o nazwie scrotox docenią zapewne wszyscy sportowcy, zwłaszcza biegacze czy rowerzyści. Trzeba również zaznaczyć, że botoks blokuje przesyłanie impulsów nerwowych (połączenia nerwowo-mięśniowe) i w związku z tym działa nie tylko rozluźniająco, ale i miejscowo przeciwbólowo. Ma to znaczenie w przypadku tych mężczyzn, którym wisząca moszna utrudnia współżycie lub zmniejsza jakość doznań seksualnych. Botoks jąder stosuje się również w leczeniu bólu moszny, np. w przypadku żylaków powrózka nasiennego, kiedy to zabieg chirurgicznego leczenia nie przyniósł rezultatów. Scrotox pomaga złagodzić ból spowodowanego stanem zapalnym.

Na czym polega botoks jąder?

Po naniesieniu niewielkiej ilości kremu znieczulającego na skórę moszny, ostrzykiwane jest około 20 punktów na jej skórze. Ilość wstrzykniętego botoksu dobierana jest indywidualnie. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 15-20 minut. Tuż po zabiegu należy unikać sauny, łaźni parowych, krioterapii, ekspozycji na słońce – chodzi tu o wahania temperatury i zwiększenie ukrwienia, co ma wpływ na działanie botoksu w pierwszych godzinach od podania. Z tego samego powodu należy zrezygnować tego dnia z aktywności fizycznej oraz spożywania alkoholu. Może wystąpić miejscowy obrzęk okolicy zabiegowej. W dniu zabiegu lepiej unikać czynności, które zwiększałyby ryzyko zainfekowania miejsc iniekcji (dotykanie, pocieranie, współżycie). Na całkowity efekt zabiegu trzeba poczekać około 2 tygodnie. U większości mężczyzn wystarcza jeden zabieg, by uzyskać zaplanowany efekt wygładzenia moszny czy ograniczenia jej potliwości. Jeśli jest taka potrzeba, można po upływie 2 tygodni podać dodatkową dawkę botoksu. Efekty zabiegu o nazwie Scrotox utrzymują się 4-6 miesięcy (podobnie jak w przypadku toksyny botulinowej stosowanej w okolicę czoła).

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem do podania botoksu w mosznę jest opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu, zmiany skórne, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, nowotwory.