ZESPÓŁ

Klinika Wyspa Medycyny Przyjaznej powstała na skutek współpracy Piotra Raka (Polska) i Fritza Seelhofer (Szwajcaria). I dlatego jest to miejsce, gdzie łączą się ze sobą słowiańska gościnność
i szwajcarska precyzja.

W nazwie „WYSPA MEDYCYNY PRZYJAZNEJ” kryją się 3 kluczowe pojęcia, na których opiera się istota współpracy z pacjentami.

“WYSPA” ma dwojakie znaczenie. Pierwsze, literalne, nawiązuje do położenia naszej Kliniki, tj. na Wyspie Spichrzów – jednym z najpiękniejszych miejsc w średniowiecznym mieście Gdańsk. Drugie – przywodzi na myśl wyspę, jako rzadkie i wyjątkowe miejsce: bezpieczna przystań, w której medycyna staje się naprawdę przyjazna.

“MEDYCYNA” – oddaje istotę działania naszej Kliniki. Chcemy zmienić spojrzenie na medycynę, aby w naszej Klinice pacjenci zapomnieli o bólu, cierpieniu i strachu. Dla nas liczy się dobro drugiego człowieka – jego zaufanie, uśmiech, wewnętrzny spokój.

“PRZYJAZNY” – jest ono odzwierciedleniem naszej filozofii pracy z pacjentami. Pozwala realizować powołanie lekarskie w zgodzie z wyznawanymi wartościami. Przyjazny, serdeczny, życzliwy – te wartości odnajdziecie w Klinice „WYSPA MEDYCYNY PRZYJAZNEJ”.

Zarząd Kliniki: Fritz Seelhofer oraz dr n. med. Piotr Rak

dr n. med. PIOTR RAK, chirurg ogólny i onkologiczny, lekarz medycyny estetycznej

Jestem specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej, onkologicznej oraz medycyny estetycznej. Swoją pracę zawodową rozpocząłem w 1995 r. w Klinice Chirurgii Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Grodnie (Białoruś) w ramach asystentury z chirurgii ogólnej z aspektami mikrochirurgii i chirurgii rekonstrukcyjnej. Ukończyłem ją z wyróżnieniem w 1997 roku. W latach 1997 – 2003 pracowałem jako mikrochirurg na Oddziale Mikrochirurgii w Miejskim Szpitalu w Grodnie. W tym czasie specjalizowałem się głównie w zabiegach reimplantacyjnych kończyn oraz operacjach odtwórczych. Łącznie wykonałem około 460 reimplantacji kończyn. Jestem autorem metody biomechanicznej rehabilitacji reimplantowanych kończyn. W roku 2002 r. odbyłem staż w zakresie mikrochirurgii pod kierownictwem Prof. W. Kryłowa w Moskwie w Rosyjskim Państwowym Instytucie Kształcenia Podyplomowego.

Przeprowadziłem się do Polski w 2003 r., gdzie rozpocząłem studia doktoranckie na Akademii Medycznej w Gdańsku. Obroniłem tytuł doktora nauk medycznych w kwietniu 2009 r. Tytuł mojej pracy: “Wpływ przebytej chemioterapii z powodu raka na biodegradację krzemowych związków organicznych po zabiegach rekontrukcji piersi z użyciem endoprotez”. Pracowałem w zespołach Kliniki Chirurgii Plastycznej w latach 2003 – 2009 oraz Kliniki Chirurgii Onkologicznej UCK w Gdańsku w latach 2009 – 2015 r. Jestem specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej i onkologicznej.

W 2011 r. odbyłem szkolenie w Breast Cancer Unit w „HELIOS KLINIK”, Bad Saarov w Niemczech (kierownik kliniki – dr n. med. M. Budner), którego celem była adaptacja i zastosowanie światowych standardów skojarzonego leczenia raka piersi w Polsce.

W latach 2005 – 2010 r. pracowałem jako koordynator Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w województwie Pomorskim.

W swoim dorobku naukowym mam ponad 30 publikacji w czasopismach medycznych krajowych i zagranicznych. Uczestniczyłem w szeregu konferencji z zakresu interesujących mnie tematów. Od ponad 10-ciu lat zajmuję się medycyną estetyczną, nie tylko jako lekarz, ale też i wykładowca. Obecnie prowadzę liczne szkolenia dla lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie.

Brałem udział w międzynarodowych badaniach naukowych: MINDACT – pilot trial (2006), NKIAVL (2006), KU 3613, ICON (2007-2008), PRAME-AS 15-MEL-001 (MET)) #11373 – faza I (2011), PRAME-AS 15-MEL-001 – faza II (obecnie).

Należałem do zespołu, który po raz pierwszy w Polsce zastosował komórki macierzyste w rekonstrukcji piersi metodą “Cytori”.

Posługuję się swobodnie językiem polskim, rosyjskim, angielskim, białoruskim, francuskim i niemieckim.

Otwarcie swojej kliniki WYSPA MEDYCYNY PRZYJAZNEJ uważam za kolejny etap rozwoju mojej zawodowej kariery. Realizacja tego projektu pozwoliła mi stworzyć ukochane miejsce pracy, o którym marzyłem przez całe swoje życie. Bardzo się cieszę, że mogę pracować w myśl zasad, które podpowiada mi serce. Chcę się dzielić ze swoimi Pacjentami ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Dzięki tej inicjatywie wielu ambitnych lekarzy otrzyma godziwą pracę. Niech to miejsce zostanie WYSPĄ spełnienia moich marzeń, przyjaznym dla każdego, kto u mnie zawita – jako pacjent, jako współpracownik, jako gość.

DR PIOTR RAK

chirurg ogólny i onkologiczny
lekarz medycyny estetycznej
międzynarodowy szkoleniowiec

dr n. med. IWONA CHRUŚCICKA, chirurg ogólny i onkologiczny

Jestem chirurgiem z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu chorób piersi. Jako osoba bardzo otwarta potrafię w miłej i pełnej sympatii atmosferze wyjaśnić pacjentce istotę choroby, jej przebieg oraz dostępne metody leczenia. Staram się udzielić odpowiedzi na trudne pytania związane z leczeniem. Moja długoletnia praca z chorymi na raka piersi oraz innymi pacjentami onkologicznymi pozwoliła mi opanować szeroki zakres sposobów leczenia chirurgicznego.

Na co dzień pracuję w wielodyscyplinarnym zespole leczenia raka piersi tzw. Breast Cancer Unit w Wojewódzkim Centrum Onkologicznym.
Moją pasją jest chirurgia piersi w pełnym jej zakresie, czyli jeśli nawet pacjentka zostanie zakwalifikowana do amputacji piersi i zostanie jej pozbawiona, to moją ambicją zawodową jest całkowite odtworzenie utraconej piersi, otoczki i brodawki. Robię to za pomocą wszystkich dostępnych współczesnych metod, w tym z zastosowaniem syntetycznych implantów, własnych tkanek lub połączenie obu tych metod.

W 2015 roku zostałam specjalistką chirurgii ogólnej i onkologicznej. Wiele lat pracowałam na oddziałach chirurgii onkologicznej oraz plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Tytuł doktora nauk medycznych obroniłam w roku 2009. W przeszłości dużo czasu poświęciłam programowi wczesnego wykrywania raka piersi w województwie Pomorskim będąc jego koordynatorką.
Z przyjemnością staram się popularyzować wiedzę dotyczącą profilaktyki i leczenia schorzeń piersi oraz leczenia chirurgicznego zmian skórnych poprzez wygłaszanie wykładów i publikowanie artykułów.

W Wyspie Medycyny Przyjaznej serdecznie Państwa powitam i z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania oraz pomogę w zakresie następujących problemów:

Leczenie i diagnostyka schorzeń piersi – zarówno łagodnych, jak i złośliwych:

 • wszystkie rodzaje biopsji guzów piersi
 • interpretacja wyników obrazowych badań piersi (mammografia, USG)
 • pełny zakres chirurgii piersi

Leczenie chirurgiczne i diagnostyka zmian nowotworowych skóry (łagodne i złośliwe, w tym czerniaka):

 • wszystkie rodzaje biopsji zmian skórnych
 • biopsja węzłów chłonnych regionalnych
 • zabiegi wycięcia zmian skórnych z zaopatrzeniem ubytków poprzez zastosowanie plastyki miejscowej płatowej lub przeszczepu skóry.

lek. JAKUB KRUKOWSKI, urolog

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z zakresu urologii rozpocząłem w 2013, w Klinice Urologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W okresie programu specjalizacyjnego odbyłem liczne kursy, mające na celu podniesienie moich kwalifikacji zawodowych. Obejmowały one zarówno udoskonalenie warsztatu lekarskiego, niezbędnego w pracy ambulatoryjnej (diagnostyka ultrasonograficzna układu moczowo-płciowego, szkolenie w zakresie urodynamiki) jak i opanowanie nowych technik operacyjnych. Jako jeden z nielicznych urologów w Polsce wykonuję sonouretrografię – ultrasonograficzną ocenę cewki moczowej.

W 2018 odbyłem staż w Servicio de Urología de Hospital General Universitario Gregorio Marañón w Madrycie, gdzie pod okiem profesora Enrique Lledo Garcia, jednego z najbardziej doświadczonych urologów w Europie zajmujących się urologią rekonstrukcyjną, współautorem Guidelines of European Association of Urology, zdobywałem wiedzę na temat zabiegowego leczenia zwężeń cewki moczowej oraz wysiłkowego nietrzymania moczu i zaburzeń erekcji u pacjentów wcześniej poddanych leczeniu schorzeń w obrębie miednicy, w tym raka prostaty.

W czerwcu 2020 zdałem europejski egzamin specjalizacyjny, uzyskując stopień specjalisty urologii oraz prestiżowy tytuł Fellow of European Board of Urology (FEBU).

Od 2015 jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz European Association of Urology (EAU). Jestem pierwszym autorem i współautorem 7 artykułów opublikowanych w czasopismach indeksowanych w najważniejszych bazach naukowych oraz ponad 20 doniesień naukowych, prezentowanych na zjazdach regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

W ramach konsultacji urologicznej mogę Państwu zaproponować pomoc w diagnostyce i leczeniu schorzeń obejmujących układ moczowo-płciowy. Zagadnienia, którymi zajmuję się na co dzień to:

– diagnostyka zmian podejrzanych o rozrost nowotworowy
– kamica układu moczowego
– niepłodność męska
– zaburzenia erekcji
– zaburzenia oddawania moczu, w tym związane z łagodnym rozrostem prostaty
– nietrzymanie moczu (częstomocz, wysiłkowe nietrzymanie moczu)
– diagnostyka i leczenie zmian w obrębie zewnętrznych narządów płciowych (stulejka, krótkie wędzidełko, zwężenie ujścia zewnętrznego cewki moczowej)
– zakażenia w obrębie układu moczowo-płciowego

Aby umożliwić postawienie jak najdokładniejszej diagnozy, istnieje możliwość wykonania badania USG w trakcie konsultacji urologicznej.

Leczenie zabiegowe:

– operacyjne leczenie stulejki (obrzezanie, plastyka napletka)
– plastyka ujścia zewnętrznego cewki moczowej (meatoplastyka)
– chirurgiczne wydłużanie wędzidełka
– punkcja wodniaka jądra

lek. MAREK SOWA, urolog

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z urologii w Klinice Urologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku rozpocząłem w 2015 roku. Od 2016 roku jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Swoją wiedzę w dziedzinie urologii stale podnoszę na konferencjach zarówno polskich jak i europejskich oraz uczestnicząc w kursach doszkalających.
Szczególnymi obszarami mojego zainteresowania są schorzenia gruczołu krokowego oraz jąder wraz z diagnostyką ultrasonograficzną jąder oraz USG transrektalnym gruczołu krokowego, jak również zaburzenia czynnościowe pęcherza, takie jak zespół pęcherza nadaktywnego( nadreaktywnego).

Ponadto zapraszam pacjentów na:

– diagnostykę oraz leczenie kamicy nerkowej
– diagnostykę w kierunku nowotworów prostaty, pęcherza moczowego, nerek oraz jąder
– diagnostykę i leczenie nietrzymania moczu
– diagnostykę i leczenie zakażeń układu moczowego
– diagnostykę oraz leczenie zakażeń przenoszonych drogą płciową
– diagnostykę niepłodności
– diagnostykę i leczenie zaburzeń erekcji

Operacje i zabiegi, które wykonuję w Wyspie Medycyny Przyjaznej:

– plastyka wędzidełka
– obrzezanie częściowe bądź całkowite w przypadku stulejki
– punkcja wodniaka jądra
– biopsja chirurgiczna zmian prącia
– meatoplastyka – plastyka zwężenia ujścia zewnętrznego

lek. JUSTYNA SOWIŃSKA, konsultacje dermatologiczne i wenerologiczne

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją przygodę z dermatologią rozpoczęłam w szczecińskiej Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych Szpitala Klinicznego PUM. Aktualnie kontynuuję specjalizację w Gdańsku, w Oddziale Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Copernicus. W 2019 r. ukończyłam z wyróżnieniem Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Moim szczególnym zainteresowaniem jest dermatoonkologia, z którą chciałabym wiązać przyszłą pracę zawodową. Jestem członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Dermoskopowego (IDS), a wiedzę pozyskiwaną na licznych kongresach staram się jak najlepiej wykorzystywać w codziennej praktyce lekarskiej. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów, paznokci oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Przeprowadzam dermoskopową ocenę zmian skórnych. Przyjmuję dzieci i dorosłych.

lek. med. ALEKSANDRA OKUNIEWSKA, dermatolog

Świadczę usługi w następującym zakresie:

 • Konsultacja dermatologiczna w tym ocena dermatoskopowa zmian skórnych
 • Konsultacja trychologiczna łącznie z trychoskopią (ocena stanu włosów)
 • Konsultacja w kierunku grzybicy (badanie mikologiczne) i innych chorób skóry
 • Konsultacja wenerologiczna

lek. med. KAROLINA MOHR, konsultacje dermatologiczne, medycyna estetyczna

Jestem Absolwentką Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Specjalizację w zakresie dermatologii i wenerologii rozpoczęłam w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej w Lublinie, a obecnie jestem związana z Oddziałem Dermatologii Szpitala Copernicus w Gdańsku. W klinice Wyspa Medycyny Przyjaznej zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci u dorosłych, oceną dermoskopową zmian skórnych oraz wykonuję peelingi chemiczne.

lek. med. ANNA KOLIBSKA, neurolog

Jestem neurologiem z doświadczeniem w pracy na Oddziale Udarowym i Neurologicznym, pełnię również dyżury w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.
W Wyspie Medycyny Przyjaznej udzielam konsultacji w ramach profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób neurologicznych. W pracy zawodowej ważne jest dla mnie kompleksowe podejście do Pacjenta oraz ustalenie indywidualnego planu leczenia. W kręgu moich zainteresowań leżą: bóle i zawroty głowy, choroby naczyniowe mózgu, choroby demielinizacyjne, padaczka, choroby otępienne i zwyrodnieniowe ośrodkowego układu nerwowego.

lek. med. JERZY ISKRZYCKI, internista w trakcie specjalizacji, lekarz medycyny estetycznej

Ukończyłem studia lekarskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym z wyróżnieniem Nagrody Rektora w 2014 roku. Obecnie specjalizuję się w zakresie chorób wewnętrznych w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych GUMED. Jestem absolwentem Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie. Od zawsze interesowało mnie holistyczne podejście do zdrowia pacjenta i takie podejście stosuję w swojej praktyce na co dzień.
Jestem stale ciekawy świata i uwielbiam podróżować, poznając nowe kultury i języki. Wiele lat temu rozpocząłem ciekawą przygodę z yogą. Płynnie mówię w językach angielskim, niemieckim i francuskim.

W klinice Wyspa Medycyny Przyjaznej zapraszam na:

 • Konsultacje internistyczne
 • Konsultacje i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej
 • Konsultacje przeciwstarzeniowe

dr n. med. MARCIN ŚNIADECKI, ginekolog

Jestem lekarzem ginekologiem z blisko 10-letnim doświadczeniem w pracy klinicznej, zdobytym w Polsce i w Niemczech. W 2017 roku uzyskałem stopień naukowy doktora nauk medycznych. W życiu zawodowym koncentruję się na diagnozowaniu i leczeniu chorych na nowotwory narządów płciowych oraz gruczołu piersiowego. Ponadto zajmuję się ginekologią estetyczną. Wierzę w indywidualną profilaktykę zdrowotną i lecznictwo spersonalizowane.
Jestem nauczycielem akademickim i członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń, m. in. przewodniczącym Akademickiego Stowarzyszenia Ginekologów Onkologów w Gdańsku, członkiem zwyczajnym Europejskiej Organizacji ds. Badań i Leczenia Raka (EORTC), jak również członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.