ZESPÓŁ

Klinika Wyspa Medycyny Przyjaznej powstała na skutek współpracy Piotra Raka (Polska) i Fritza Seelhofer (Szwajcaria). I dlatego jest to miejsce, gdzie łączą się ze sobą słowiańska gościnność
i szwajcarska precyzja.

W nazwie „WYSPA MEDYCYNY PRZYJAZNEJ” kryją się 3 kluczowe pojęcia, na których opiera się istota współpracy z pacjentami.

“WYSPA” ma dwojakie znaczenie. Pierwsze, literalne, nawiązuje do położenia naszej Kliniki, tj. na Wyspie Spichrzów – jednym z najpiękniejszych miejsc w średniowiecznym mieście Gdańsk. Drugie – przywodzi na myśl wyspę, jako rzadkie i wyjątkowe miejsce: bezpieczna przystań, w której medycyna staje się naprawdę przyjazna.

“MEDYCYNA” – oddaje istotę działania naszej Kliniki. Chcemy zmienić spojrzenie na medycynę, aby w naszej Klinice pacjenci zapomnieli o bólu, cierpieniu i strachu. Dla nas liczy się dobro drugiego człowieka – jego zaufanie, uśmiech, wewnętrzny spokój.

“PRZYJAZNY” – jest ono odzwierciedleniem naszej filozofii pracy z pacjentami. Pozwala realizować powołanie lekarskie w zgodzie z wyznawanymi wartościami. Przyjazny, serdeczny, życzliwy – te wartości odnajdziecie w Klinice „WYSPA MEDYCYNY PRZYJAZNEJ”.

Zarząd Kliniki: Fritz Seelhofer oraz dr n. med. Piotr Rak

dr n. med. PIOTR RAK, chirurg ogólny i onkologiczny, lekarz medycyny estetycznej

Jestem specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej, onkologicznej oraz medycyny estetycznej. Swoją pracę zawodową rozpocząłem w 1995 r. w Klinice Chirurgii Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Grodnie (Białoruś) w ramach asystentury z chirurgii ogólnej z aspektami mikrochirurgii i chirurgii rekonstrukcyjnej. Ukończyłem ją z wyróżnieniem w 1997 roku. W latach 1997 – 2003 pracowałem jako mikrochirurg na Oddziale Mikrochirurgii w Miejskim Szpitalu w Grodnie. W tym czasie specjalizowałem się głównie w zabiegach reimplantacyjnych kończyn oraz operacjach odtwórczych. Łącznie wykonałem około 460 reimplantacji kończyn. Jestem autorem metody biomechanicznej rehabilitacji reimplantowanych kończyn. W roku 2002 r. odbyłem staż w zakresie mikrochirurgii pod kierownictwem Prof. W. Kryłowa w Moskwie w Rosyjskim Państwowym Instytucie Kształcenia Podyplomowego.

Przeprowadziłem się do Polski w 2003 r., gdzie rozpocząłem studia doktoranckie na Akademii Medycznej w Gdańsku. Obroniłem tytuł doktora nauk medycznych w kwietniu 2009 r. Tytuł mojej pracy: “Wpływ przebytej chemioterapii z powodu raka na biodegradację krzemowych związków organicznych po zabiegach rekontrukcji piersi z użyciem endoprotez”. Pracowałem w zespołach Kliniki Chirurgii Plastycznej w latach 2003 – 2009 oraz Kliniki Chirurgii Onkologicznej UCK w Gdańsku w latach 2009 – 2015 r. Jestem specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej i onkologicznej.

W 2011 r. odbyłem szkolenie w Breast Cancer Unit w „HELIOS KLINIK”, Bad Saarov w Niemczech (kierownik kliniki – dr n. med. M. Budner), którego celem była adaptacja i zastosowanie światowych standardów skojarzonego leczenia raka piersi w Polsce.

W latach 2005 – 2010 r. pracowałem jako koordynator Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w województwie Pomorskim.

W swoim dorobku naukowym mam ponad 30 publikacji w czasopismach medycznych krajowych i zagranicznych. Uczestniczyłem w szeregu konferencji z zakresu interesujących mnie tematów. Od ponad 10-ciu lat zajmuję się medycyną estetyczną, nie tylko jako lekarz, ale też i wykładowca. Obecnie prowadzę liczne szkolenia dla lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie.

Brałem udział w międzynarodowych badaniach naukowych: MINDACT – pilot trial (2006), NKIAVL (2006), KU 3613, ICON (2007-2008), PRAME-AS 15-MEL-001 (MET)) #11373 – faza I (2011), PRAME-AS 15-MEL-001 – faza II (obecnie).

Należałem do zespołu, który po raz pierwszy w Polsce zastosował komórki macierzyste w rekonstrukcji piersi metodą “Cytori”.

Posługuję się swobodnie językiem polskim, rosyjskim, angielskim, białoruskim, francuskim i niemieckim.

Otwarcie swojej kliniki WYSPA MEDYCYNY PRZYJAZNEJ uważam za kolejny etap rozwoju mojej zawodowej kariery. Realizacja tego projektu pozwoliła mi stworzyć ukochane miejsce pracy, o którym marzyłem przez całe swoje życie. Bardzo się cieszę, że mogę pracować w myśl zasad, które podpowiada mi serce. Chcę się dzielić ze swoimi Pacjentami ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Dzięki tej inicjatywie wielu ambitnych lekarzy otrzyma godziwą pracę. Niech to miejsce zostanie WYSPĄ spełnienia moich marzeń, przyjaznym dla każdego, kto u mnie zawita – jako pacjent, jako współpracownik, jako gość.

DR PIOTR RAK

chirurg ogólny i onkologiczny
lekarz medycyny estetycznej
międzynarodowy szkoleniowiec

dr n. med. IWONA CHRUŚCICKA, chirurg ogólny i onkologiczny

Jestem chirurgiem z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu chorób piersi. Jako osoba bardzo otwarta potrafię w miłej i pełnej sympatii atmosferze wyjaśnić pacjentce istotę choroby, jej przebieg oraz dostępne metody leczenia. Staram się udzielić odpowiedzi na trudne pytania związane z leczeniem. Moja długoletnia praca z chorymi na raka piersi oraz innymi pacjentami onkologicznymi pozwoliła mi opanować szeroki zakres sposobów leczenia chirurgicznego.

Na co dzień pracuję w wielodyscyplinarnym zespole leczenia raka piersi tzw. Breast Cancer Unit w Wojewódzkim Centrum Onkologicznym.
Moją pasją jest chirurgia piersi w pełnym jej zakresie, czyli jeśli nawet pacjentka zostanie zakwalifikowana do amputacji piersi i zostanie jej pozbawiona, to moją ambicją zawodową jest całkowite odtworzenie utraconej piersi, otoczki i brodawki. Robię to za pomocą wszystkich dostępnych współczesnych metod, w tym z zastosowaniem syntetycznych implantów, własnych tkanek lub połączenie obu tych metod.

W 2015 roku zostałam specjalistką chirurgii ogólnej i onkologicznej. Wiele lat pracowałam na oddziałach chirurgii onkologicznej oraz plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Tytuł doktora nauk medycznych obroniłam w roku 2009. W przeszłości dużo czasu poświęciłam programowi wczesnego wykrywania raka piersi w województwie Pomorskim będąc jego koordynatorką.
Z przyjemnością staram się popularyzować wiedzę dotyczącą profilaktyki i leczenia schorzeń piersi oraz leczenia chirurgicznego zmian skórnych poprzez wygłaszanie wykładów i publikowanie artykułów.

W Wyspie Medycyny Przyjaznej serdecznie Państwa powitam i z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania oraz pomogę w zakresie następujących problemów:

Leczenie i diagnostyka schorzeń piersi – zarówno łagodnych, jak i złośliwych:

 • wszystkie rodzaje biopsji guzów piersi
 • interpretacja wyników obrazowych badań piersi (mammografia, USG)
 • pełny zakres chirurgii piersi

Leczenie chirurgiczne i diagnostyka zmian nowotworowych skóry (łagodne i złośliwe, w tym czerniaka):

 • wszystkie rodzaje biopsji zmian skórnych
 • biopsja węzłów chłonnych regionalnych
 • zabiegi wycięcia zmian skórnych z zaopatrzeniem ubytków poprzez zastosowanie plastyki miejscowej płatowej lub przeszczepu skóry.

lek. JUSTYNA SOWIŃSKA, konsultacje dermatologiczne i wenerologiczne

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją przygodę z dermatologią rozpoczęłam w szczecińskiej Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych Szpitala Klinicznego PUM. Aktualnie kontynuuję specjalizację w Gdańsku, w Oddziale Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Copernicus. W 2019 r. ukończyłam z wyróżnieniem Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Moim szczególnym zainteresowaniem jest dermatoonkologia, z którą chciałabym wiązać przyszłą pracę zawodową. Jestem członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Dermoskopowego (IDS), a wiedzę pozyskiwaną na licznych kongresach staram się jak najlepiej wykorzystywać w codziennej praktyce lekarskiej. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów, paznokci oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Przeprowadzam dermoskopową ocenę zmian skórnych. Przyjmuję dzieci i dorosłych.

Lekarz Justyna Sowińska Dermatolog

lek. med. ALEKSANDRA OKUNIEWSKA, dermatolog

Świadczę usługi w następującym zakresie:

 • Konsultacja dermatologiczna w tym ocena dermatoskopowa zmian skórnych
 • Konsultacja trychologiczna łącznie z trychoskopią (ocena stanu włosów)
 • Konsultacja w kierunku grzybicy (badanie mikologiczne) i innych chorób skóry
 • Konsultacja wenerologiczna

lek. med. KAROLINA MOHR, konsultacje dermatologiczne, medycyna estetyczna

Jestem Absolwentką Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Specjalizację w zakresie dermatologii i wenerologii rozpoczęłam w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej w Lublinie, a obecnie jestem związana z Oddziałem Dermatologii Szpitala Copernicus w Gdańsku. W klinice Wyspa Medycyny Przyjaznej zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci u dorosłych, oceną dermoskopową zmian skórnych oraz wykonuję peelingi chemiczne.

lek. med. ANNA KOLIBSKA, neurolog

Jestem neurologiem z doświadczeniem w pracy na Oddziale Udarowym i Neurologicznym, pełnię również dyżury w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.
W Wyspie Medycyny Przyjaznej udzielam konsultacji w ramach profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób neurologicznych. W pracy zawodowej ważne jest dla mnie kompleksowe podejście do Pacjenta oraz ustalenie indywidualnego planu leczenia. W kręgu moich zainteresowań leżą: bóle i zawroty głowy, choroby naczyniowe mózgu, choroby demielinizacyjne, padaczka, choroby otępienne i zwyrodnieniowe ośrodkowego układu nerwowego.

lek. med. JERZY ISKRZYCKI, internista w trakcie specjalizacji, lekarz medycyny estetycznej

Ukończyłem studia lekarskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym z wyróżnieniem Nagrody Rektora w 2014 roku. Obecnie specjalizuję się w zakresie chorób wewnętrznych w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych GUMED. Jestem absolwentem Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Warszawie. Od zawsze interesowało mnie holistyczne podejście do zdrowia pacjenta i takie podejście stosuję w swojej praktyce na co dzień.
Jestem stale ciekawy świata i uwielbiam podróżować, poznając nowe kultury i języki. Wiele lat temu rozpocząłem ciekawą przygodę z yogą. Płynnie mówię w językach angielskim, niemieckim i francuskim.

W klinice Wyspa Medycyny Przyjaznej zapraszam na:

 • Konsultacje internistyczne
 • Konsultacje i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej
 • Konsultacje przeciwstarzeniowe

dr n. med. MARCIN ŚNIADECKI, ginekolog

Jestem lekarzem ginekologiem z blisko 10-letnim doświadczeniem w pracy klinicznej, zdobytym w Polsce i w Niemczech. W 2017 roku uzyskałem stopień naukowy doktora nauk medycznych. W życiu zawodowym koncentruję się na diagnozowaniu i leczeniu chorych na nowotwory narządów płciowych oraz gruczołu piersiowego. Ponadto zajmuję się ginekologią estetyczną. Wierzę w indywidualną profilaktykę zdrowotną i lecznictwo spersonalizowane.
Jestem nauczycielem akademickim i członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń, m. in. przewodniczącym Akademickiego Stowarzyszenia Ginekologów Onkologów w Gdańsku, członkiem zwyczajnym Europejskiej Organizacji ds. Badań i Leczenia Raka (EORTC), jak również członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

WIKTORIA NIEDZIELSKA-GALANT, psycholog kliniczny, psychoterapia zaburzeń nerwicowych, psychoterapia uzależnień

Jestem absolwentką Uniwersytetu SWPS w Warszawie, w czasie studiów otrzymałam Stypendium Twórcze Rektora Uniwersytetu SWPS za badania z zakresu psychologii poznawczej. Doskonaliłam i rozwijałam swój warsztat pracy poprzez udział w wielu warsztatach, szkoleniach i superwizjach m.in. Uniwersytet Warszawski Wydział Psychologii – psychologia coachingu, mediator – kurs kwalifikacyjny, psychologia bólu – Uniwersytet SWPS, Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie – pomoc psychologiczna.

Doświadczenie w pracy z klientem indywidualnym zdobywałam przez ostatnie 15 lat w pracy z ludźmi, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie – pełniąc funkcję psychologa terapeuty w m.in.: Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Szczecinie, Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień w Gdańsku i Pruszkowie.
Od lat współpracuję z innymi psychologami, terapeutami organizując międzynarodowe konferencje i warsztaty m.in. Międzynarodowa Konferencja EDUKACJA-INNOWACJA (2015-2018), European Institute for Outdoor Adventure Education.

Współpracowałam z wieloma uczelniami wyższymi w Gdańsku i Szczecinie – opracowując i prowadząc warsztaty dla studentów oraz kadry uczelni z zakresu m.in.:
– psychologii rozwojowej
– psychologii społecznej
– psychologii klinicznej
– psychologii mediacji i negocjacji

Od lat szkolę też dyrektorów szkół i nauczycieli z zakresu wiedzy na temat psychologii relacji, psychologii konfliktu oraz metod wychowawczych.

Ze względu na dotychczasowe doświadczenie i wiedzę występowałam w roli eksperta na antenach ogólnopolskich i lokalnych (TVN,TVN24, TVP Szczecin, Radio Gdańsk, Radio Szczecin, Polskie Radio).

Obszar zainteresowań zawodowych – moja praca jest moją pasją: psychologia relacji, psychologia konfliktu, zaburzenia nerwicowe, depresja, obniżony nastrój, brak motywacji, brak pewności siebie, rozwiązywanie konfliktów, psychologia młodzieży i młodych dorosłych, psychologia bólu, psychologia sportu.