LECZENIE NADPOTLIWOŚCI GDAŃSK CENTRUM

NADPOTLIWOŚĆ (HIPERHYDROZA)
Pocenie się jest naturalnym procesem organizmu. Niekiedy jednak urasta do rangi problemu, sprawiając nam duże niedogodności. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia nadmiernej potliwości jest terapia botulinotoksyną. Polega ona na wykonaniu drobnych zastrzyków w nadmiernie pocącej się okolicy. Wyniki leczenia są zauważalne już po 7-10 dniach, a efekty utrzymują się do ok. 6-10 mies.
Metodą leczenia nadpotliwości, która cieszy się rosnącym powodzeniem z powodu swojej skuteczności, jest terapia Botoxem, zaakceptowana w 2004 roku przez FDA.

Istotą działania botulinotoksyny przy leczeniu nadpotliwości jest blokada nerwów w gruczołach potowych. Tu warto podkreślić, że zabieg nie leczy przyczyn nadpotliwości, a tylko jej objawy.

Celem określenia wskazań do leczenia zapraszamy na wizytę lekarską, gdzie uzyskacie Państwo wyczerpującą informację dot. przebiegu procedury.

Najczęściej wymienianymi przez pacjentów okolicami, których dotyczy nadpotliwość, są dłonie, stopy, czoło oraz pachy.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. 30 min przed nim na okolicę dotkniętą nadpotliwością nakładany jest krem znieczulający. Lek podaje się za pomocą cienkiej igły w mikrodawkach, wg specjalnego schematu.

W naszej klinice – WYSPA MEDYCYNY PRZYJAZNEJ zabieg z zastosowaniem botulinotoksyny wykonują tylko lekarze, którzy zostali przeszkoleni i posiadają odpowiednie certyfikaty, co pozwala zminimalizować ryzyko powikłań.