lek. med. Marek Sowa
konsultacje i zabiegi urologiczne

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z urologii w Klinice Urologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku rozpocząłem w 2015 roku. Od 2016 roku jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Swoją wiedzę w dziedzinie urologii stale podnoszę na konferencjach zarówno polskich jak i europejskich oraz uczestnicząc w kursach doszkalających.
Szczególnymi obszarami mojego zainteresowania są schorzenia gruczołu krokowego oraz jąder wraz z diagnostyką ultrasonograficzną jąder oraz USG transrektalnym gruczołu krokowego, jak również zaburzenia czynnościowe pęcherza, takie jak zespół pęcherza nadaktywnego( nadreaktywnego).

Ponadto zapraszam pacjentów na:

– diagnostykę oraz leczenie kamicy nerkowej
– diagnostykę w kierunku nowotworów prostaty, pęcherza moczowego, nerek oraz jąder
– diagnostykę i leczenie nietrzymania moczu
– diagnostykę i leczenie zakażeń układu moczowego
– diagnostykę oraz leczenie zakażeń przenoszonych drogą płciową
– diagnostykę niepłodności
– diagnostykę i leczenie zaburzeń erekcji

Operacje i zabiegi, które wykonuję w Wyspie Medycyny Przyjaznej:

wazektomia
– plastyka wędzidełka
obrzezanie częściowe bądź całkowite w przypadku stulejki
– punkcja wodniaka jądra
– biopsja chirurgiczna zmian prącia
– meatoplastyka – plastyka zwężenia ujścia zewnętrznego

Zabiegi wykonywane w ramach leczenia szpitalnego:

Leczenie małoinwazyjne kamicy nerkowej i pęcherzowej:

Zabieg uretrorenoskopii z litotrypsją – URSL- za pomocą sztywnego urterorenoskopu wykonuje się kruszenie złogu za pomocą włókna lasera w obrębie moczowodu.
Zabieg giętkiej ureterorenoskopii z litorypsją fRIRS – za pomocą giętkiego ureterorenoskpopu możliwe jest dotarcie do złogów, rozmieszczonych w niemal każdym kielichu nerki co skutkuje wysoką skutecznością i minimalną koniecznością wykonywania ponownych interwencji.
Zabieg przezskórnej nefrolitotrypsji – mini PCNL – zminiaturyzowana średnica narzędzi powoduje mniejszą średnicę wkłucia, a w konsekwencji szybszy powrót do zdrowia, mniejsze ryzyko krwawienia jak i zacieku moczu w porównaniu do standardowego zabiegu.

Zabieg laserowej enukleacji gruczolaka stercza za pomocą lasera Holmowego – HoLEP.
Zabieg dedykowany pacjentom z przerostem gruczołu krokowego, polegający na wyłuszczeniu za pomocą lasera – przez cewkę moczową, gruczolaka stercza z następczym usunięciem miąższu prostaty. Zabieg wykonywany przy gruczołach od 40 ml.
Zabieg można wykonać również w przypadku gruczołów powyżej 80 ml co stanowi alternatywę dla dużo bardziej inwazyjnego zabiegu – adenomektomii wykonywanego głównie przez cięcie.

Marek Sowa – ZnanyLekarz.pl

Urolog Gdańsk