MEZOBOTOKS - BABYBOTOX

Istnieje wiele zastosowań toksyny botulinowej w medycynie – również w medycynie estetycznej.
Istnieje przekonanie, że botulinotoksyna stosowana jest w medycynie estetycznej wyłącznie na górną część twarzy – likwidacja lub złagodzenie lwiej zmarszczki, zmarszczek poprzecznych czoła oraz kurzych łapek (zmarszczek wokół oczu). Warto wiedzieć, że toksynę botulinową stosuje się także na dolne okolice twarzy – w celu korekcji zmarszczek dolnej części twarzy lub skorygowania wyglądy przesadnie rozbudowanych mięśni żwaczy – bruksizm.
Podawanie botoksu może się różnić nie tylko co do okolicy, do której aplikujemy lek, ale również sposobem wprowadzenia botoksu do tkanek. Obecnie coraz bardziej popularnym staje się tzw. mezobotoks, zwany również babybotoksem.

Wskazaniem do zastosowania mezobotoksu (babybotoksu) są:

– zmiany potrądzikowe skóry
– widocznie powiększone pory skóry
– łojotokowa skóra (potocznie określana jako „tłusta”)
– drobne zmarszczki (zmarszczki siateczkowate) okolicy policzków oraz górnej i dolnej wargi – tzw. zmarszczki palacza, kody kreskowe
– brukowaty podbródek – drobne wklęśnięcia i nierówności podbródka widoczne podczas ruchów mimicznych twarzy

Jeżeli jesteś w średnim lub starszym wieku, albo też masz widocznie powiększone pory skórne na twarzy, drobne zmarszczki, tłustą skórę – to ten zabieg prawdopodobnie jest dla Ciebie. Ostateczną decyzję o potwierdzeniu wskazania do wykonania zabiegu mezobotoksu (babybotoksu) podejmie lekarz po konsultacji.

Jak wygląda procedura?

Zazwyczaj zabieg odbywa się już podczas pierwszej wizyty kwalifikującej. Procedura polega na bardzo powierzchownym ostrzykiwaniu skóry twarzy toksyną botulinową. Technika aplikacji lekarstwa przypomina klasyczną mezoterapię. Zabieg wykonuje lekarz w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie podaje się w formie maści, które utrzymuje się pod foliową okluzją przez 20 minut przed zabiegiem.

Spodziewane efekty pozabiegowe to:

– wygładzenie powierzchni skóry
– złagodzenie objawów łojotoku
– wygładzenie drobnych zmarszczek okolicy poddanej zabiegowi

Procedurę powtarza się co około 6 – 12 miesięcy.