BOTOX PĘCHERZA MOCZOWEGO - LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU

BOTOX PĘCHERZA MOCZOWEGO

Podanie toksyny botulinowej – Botoxu – w celu leczenia problemu nietrzymania moczu u kobiet. Zabiegi wykonują: dr Jakub Krukowski oraz dr Marek Sowa.

Nadreaktywność pęcherza oraz nietrzymanie moczu dotyczy wielu kobiet w różnym wieku. Problem ten często powstaje z upływem lat, ale występuje również po przebytym porodzie. Dlatego tak ważne jest by zadbać o ten aspekt swojego zdrowia i komfortu życia.
Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest bezpośrednio do pęcherza moczowego, w pozycji ginekologicznej. Dzięki temu wyeliminowane zostaje nagłe parcie, które często może powodować także niekontrolowany wypływ moczu. Zabieg zazwyczaj wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (roztwór środka znieczulającego podawany jest dopęcherzowo na ok. 10-15 minut przed rozpoczęciem samej procedury). Sam zabieg trwa około 15-20 minut. Pacjenci odczuwają pozytywny efekt zabiegu już po 7-10 dniach od zabiegu. Efekty utrzymują się do 6 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu.

Dlaczego warto wykonać Botox pęcherza moczowego?

Podanie toksyny botulinowej pozwala przywrócić prawidłowe funkcjonowanie pęcherza moczowego, poprzez zablokowanie sygnałów nerwowych oraz paraliż mięśni odpowiedzialnych za skurcz pęcherza moczowego. Co to oznacza dla pacjenta? Znaczne ograniczenie aktywności pęcherza moczowego, co w ogromnym stopniu poprawią komfort życia pacjenta.

Efekty

Ostrzyknięcie pęcherza toksyną botulinową (botoksem) to bardzo skuteczna metoda, pozwalająca wyleczyć zespół pęcherza nadaktywnego, pozbyć się problemu nietrzymania moczu oraz wyeliminować inne schorzenia urologii czynnościowej. Jest to bardzo skuteczną, bezpieczną i prostą metodą na leczenie wielu chorób i dolegliwości.